Değerli konuklarımız.

 

1) WOWEduCenter, farklı bir açıdan hazırladığı İngilizce eğitim serileri ile öğrenmek isteyenlerin klasik yöntemlerde yer almayan önemli görülen bazı bilgileri önceden bilmelerine olanak sağlamaktadır.

 

 2) “WOWEduCenter” hedef kitle olarak, çocuk, genç ve erişkin kariyer yapmak isteyen, İngilizce’ye gereksimi olan kesim, okuma ve yazmada sağladığı kolaylıklarla herkesin yararlanabileceği özellikleri içermektedir.

 

 3) Sistemimiz, alışılagelmiş yöntemler yerine, bilgisayar teknolojisi kullanılarak seçilen güncel seviye kelimelerini cümlelerle desteklerken,  otomatik açılan pencereler yardımıyla gramer kurallarının anında çalışılmasına olanak sağlamaktadır. Bir konu veya kural öğrenilmeden diğer bir konu veya kurala geçmeyi önleyen uygulamalar yoktur. Yeterli Gramer Kuralları, progran içinde PDF formatında verilmektedir.

 

4) Çalışmalar süresince öğrenicilerin yapmış olduğu aşamalar rakam ve grafiklerle gösterilmektedir.

 

5) Kulak hakimiyeti ve telaffuz, İngilizce öğreniminin önemli bir bölümü olduğundan birçok kelime, metin ve konuşma MP3 formatında ayrıca verilmektedir.

 

6) İngilizce gibi derinliği olan bir lisanın öğrenilmesinde, öğrenim süresi ve gerçek dışı söylemler özellikle dile getirilmemiştir. Kaldı ki projemiz; sonuçta aranılan İngilizce öğrenimi için öncelikli bilgileri verirken, bunları öğrenmenin ancak kendi anadiline hakim olan kullanıcının kararlılığında olduğunu önemle vurgulamaktadır.

 

İNGİLİZCE Öğrenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

≠ Bunları Yapmayın:

❶ Boş zamanlarınızda çalışmayın, çalışabilmek için boş zaman yaratın.

❷ Sözlük üzerinden kelime öğrenmeye çalışmayın.

❸ Eğer öğrenmekte kararlı iseniz, şu anda vaktim yok nasılsa bir ara öğrenirim diyerek çalışmalarınızı ertelemeyin. O ara ilerleyen zamanlarda bulunamayabilir.

❹ Kendinize süre belirlemeyin. Karamsarlığa kapılmayın. Sabırsız olmayın. İlerleyen süreç sizin lehinize işleyecektir.

 

  Bunları Yapın:

❶ İngilizce ile ilgili tüm deneyimlerinizi, duyduklarınızı unutun ve neden öğrenmek istediğinize kesin karar verip çalışmalarınızı bu kararınız doğrultusunda düzenleyin.

❷ Başka yerlerden destek alıyorsanız veya alacaksanız sorgulama yapın.

❸ Eğer hedefiniz ileri İngilizce ise, kulağa hoş gelen söylemler yerine gerçeği bulmaya çalışın ve işinizin kolay olmadığını önceden bilin.

❹ Belli bir aşamadan sonra İngilizce – İngilizce Sözlük kullanın.

 

 

Neden İngilizce ?

İnsanların öğrenme istekleri sınırsızdır. Ancak her öğrenilmek istenen konunun içeriğine ve seviyesine göre uygulanması gereken belirli kurallar vardır. Bu kuralları başlangıçta araştırmak, bilmek sonradan karşılaşılabilecek bir takım sorunlara karşı önlem almakta yardımcı olacaktır.

 

   Konumuz İngilizce olduğuna göre kişilerin, (İngilizce öğrenimine başlamak veya İngilizcesini gereksimi olduğu seviyeye getirebilmek için) öncelikle kendilerine sormak zorunda oldukları bazı sorular ve katlanılması gereken  özellikler  vardır.

 

   Neden İngilizce öğrenmek İstiyorum?

 1) Mecburiyet ? (İlk ve Ortaöğretim)

  - Üniversite öncesi  öğrenimde, öğrencilere İngilizcenin gerekli olabileceğini anlatmak zordur. Kendilerinden de beklenemez.

 

2) Turistik amaçlı ?

  - Turistik amaçlı öğrenmek isteyenler için seçenekler çok fazla olup makul sürelerde, istenilen elde edilebilir.

 

3) Meslek gereği zorunluluk ?

  - Mesleki zorunluluklarda, kişiler ne amaçla kullanacaklarını iyi belirlemelidirler.

    a) Sadece Orta Seviye bilgisi ile (sözlük kullanarak) okuyabilmek mi?

    b) İlave olarak yeterince konuşabilmek mi?

 

4) Kariyer için (Okuma, Yazma, Konuşma) ?

  - Kariyer İngilizcesi için tek bir seçenek vardır. O da, (Özellikle teknoloji ve bilimin sürekli geliştiği Tıp, Fen vs gibi sektörler için)  branşlarında İLERİ veya PROFESYONEL İngilizce!!

 

 Ayrıca, 4 ana başlıkta topladığımız açıklamamızın 3 üncü ve 4 üncü maddeleri için 4 temel  unsurun bir arada olması gerekmektedir.

a) Hedef belirleme   b) Planlama   c) Azim        d) Sabır

 

 

İngilizcede Seviyenin Önemi

Değerli konuklarımız.

Sitemizin bu sayfasından, İngilizce ile ilgili merak ettiğiniz tüm konuları e-mail yolu ile gönderebilirsiniz.  “WOWEduCenter” öğretiyorum veya şu sürede öğreneceksiniz gibi iddialı sloganları kullanmamaya özen göstermiş olup, sadece uzun çalışmalar sonucu elde ettiği bilgileri sizlerle paylaşmayı amaçlamaktadır.

 

Unutmayın; Sonuçta, bir başarı varsa bu bireyin kendi başarısıdır. Aksi durumda ise, özeleştiri kaçınılmazdır.

 

İngilizcede seviye tanımı, bireyden bireye veya kuruluştan kuruluşa farklılık göstermektedir. Ancak öğrenime yeni başlayacaklar dışında, bilgisini geliştirmek isteyenler için gerçeğe yakın bir başlangıç ölçütünün de olması gerekmektedir. Yanlış bilgilenme sonucu bir üst veya farklı seviyeden öğrenime başlamak, geri dönüşü olmayan zaman ve moral kaybına neden olmaktadır.

 

Seviye konusunda ikilem yaşıyorsanız, “WOWEduCenter” ın hazırladığı seviye testleri için istekte bulunabilirsiniz. Bir kere daha unutmayın ki; lisan öğreniminde gerçeklere uygun olarak belirlenmiş “Orta Seviye” tanımı çok önemli bir göstergedir.

 

 

Okuduğumu Anlayıp Konuşamıyorum Diyorsanız.

1) Yeteri kadar kelime bilmemek:

     Yaptığımız araştırmalarda İleri Seviye için yaklaşık 10.000 kelimeye gereksinim olduğu saptanmış olup, aynı anlama gelen farklı kelimeleri bilmek gerekmektedir. (Güncel eş ve zıt anlamlar  önemlidir)

   (Right → Correct, Accurate, True,    Wrong → Incorrect,   Aim → Goal, Purpose, Intention)

 

2) Aynı kelimenin farklı anlamları:

    Bazı kelimelerin birden farklı anlamı vardır. Doğal olarak ilk önce en çok bilinen anlamına  odaklanılır, fark edilinceye kadar konudan uzaklaşılır.

 (Play,  Right,  Run,  Go)

 

3) Konuşulan İngilizcede aksan ve telaffuz farkları:

     İngilizce, birçok ülkede konuşulduğu gibi, İngiltere içinde de yöresel olarak aksan ve telaffuz farklılıkları vardır. Öğrenimin en önemli bölümü olup çok dinleme yapmak gereklidir.

 

4) Konuşan kişinin yaşı ve konuşma hızı:

    Belli bir yaşın üzerindeki kişiler, Türkçede olduğu gibi eski kelimeleri kullanabilmektedir. Kulak hakimiyeti yoksa ve  yeteri kadar kelime bilinmiyorsa, hızlı konuşmada anlamın kaçırılması doğaldır.

(Kabiliyet → Yetenek,   İmkan → Olanak,    Hüner → Beceri,   Tenakuz → İkilem)

      Her konunun kendine özel, uzmanları tarafından bilinmesi gereken  500 ile 1000 kelime arası özel kelimeleri vardır.(Tıp, Hukuk hariç)

 

   Okumada algı ve zaman sorunu yoktur. Bilinmeyen kelimenin anlamına, sözlükten bakma olanağı vardır. Konuşmak için yeterli kelime sayısı yaklaşık olarak verilmiştir. Eğer o kelimeleri destekleyecek gramer bilgisi varsa, zaman ve pratik isteyen bir süreçtir.

çocuklar ve Erişkinler

Geleceğin  Sevgili Büyükleri.

Play&Learn” isimli programımızla, İngilizceyi sevecek, belki de “Oh be! Dünya Varmış” diyeceksiniz. ......

Daha fazla oku

Genç-Erişkinler için İngilizce

Değerli konuklarımız.

 

1) WOWEduCenter, farklı bir açıdan hazırladığı İngilizce eğitim serileri ile öğrenmek isteyenlerin .........

Daha fazla oku